MasterPhDLawBachelorHealthcareCoursesOnline
Keystone logo
IGR-IAE Rennes Master of Business Administration in International Management
IGR-IAE Rennes

Master of Business Administration in International Management

Rennes, Frankrike

2 Years

Engelsk

Fulltid

Frist for å be om søknad

Sep 2025

EUR 9 514 / per course *

På universitetsområdet

* Dette er skolepengene for hele varigheten (4757 € for det første året og 4757 € for det andre året). Det inkluderer ikke CVEC (Student and Campus Life Contribution, 92€ for 2020-2021) og andre levekostnader.

Introduksjon

I dag er Master of Business Administration in International Management nå en full mastergrad, spesielt rettet mot engelsktalende studenter med en bachelorgrad i økonomi eller ledelse, samt kandidater med annen bakgrunn enn ledelse (ingeniør, kjemi, helse, humaniora og samfunnsvitenskap).

Denne nye tidsrammen (18 måneders heltidsprogram med en 4-måneders profesjons- eller forskningspraksis) vil bedre møte internasjonale studenters forventninger og gi dem mer tid til å lære om Frankrike og franskmenn, og til å jobbe i sammenheng med fransk eller Frankrike -baserte bedrifter i løpet av de to praksisperiodene som inngår i programmet.

Dette heltidsprogrammet undervises 100% på engelsk i våre lokaler som ligger ved siden av Rennes sentrum.

Fokusert på internasjonale ledelsesspørsmål, vil programmet hjelpe studentene til å forstå hovedtrinnene i globaliseringen av selskaper, med særlig vekt på gjensidig avhengighet av strategiske, kulturelle, kommersielle, juridiske, økonomiske og ledelsesmessige spørsmål.

Spesifisiteten til programmet er å kombinere intensive franske språkkurs med et omfattende akademisk program i ledelse som utelukkende undervises på engelsk.

Mål

Hovedmålet med kurset er å gi studentene de essensielle ferdighetene som er nødvendige for å forfølge en karriere som International Business Executive.

Hvert år inviterer programmet mange profesjonelle og akademiske foredragsholdere fra Frankrike og utlandet. Mer spesifikt deltar studentene på forelesninger holdt av gjesteprofessorer fra IGR-IAE Rennes partneruniversiteter i Tyskland, Spania eller Brasil.

Noe påpekt av alle studentene som deltok på denne mastergraden: et unikt flerkulturelt miljø, forsterket av mangfoldet av profesjonelle og akademiske profiler, og mangfoldet av nasjonaliteter som finnes i gruppen. Utover de varige vennskapene som ble gjort under programmet, er dette mangfoldet en utmerket mulighet til å utvikle et internasjonalt profesjonelt nettverk.

Ivrig etter å fremme koblinger med gründer- og ledelsespraksis og for å hjelpe til med å oppdage nettverket av partnerbedrifter til IGR-IAE Rennes, organiserer programdirektøren bedriftsbesøk, møter med MBAIM-kandidater og et Business Game på slutten av andre semester, som gjør det mulig å bruke alle faglige ferdigheter utviklet i løpet av året.

Studentene får et intensivt kurs i fransk som fremmedspråk, som lar selv nybegynnere i fransk utvikle seg profesjonelt og lære mer om fransk kultur og ledelse.

Les mer på institusjonens hjemmesider

Opptak

Læreplan

Program undervisningsavgift

Ideelle studenter

Karrieremuligheter

Fasiliteter

Studentuttalelser

Om skolen

Spørsmål