
MBA in
Master of Business Administration i internasjonal ledelse
IGR-IAE Rennes

Nøkkelinformasjon
Campus plassering
Rennes, Frankrike
Språk
Engelsk
Studieformat
På universitetsområdet
Varighet
2 år
Tempo
Fulltid
Studieavgift
EUR 9 500 / per course *
Søknadsfrist
Be om info
Tidligste startdato
Sep 2024
* Dette er skolepengene for hele varigheten (5750 € for det første året og 3750 € for det andre året). Det inkluderer ikke CVEC (Student and Campus Life Contribution, 92€ for 2020-2021) og andre levekostnader.
Introduksjon
Tidligere undervist som et Master 2-program, er Master of Business Administration in International Management nå en full mastergrad, spesielt rettet mot engelsktalende studenter med en bachelorgrad i økonomi eller ledelse, samt kandidater med annen bakgrunn enn ledelse ( ingeniørfag, kjemi, helse, humaniora og samfunnsvitenskap).
Denne nye tidsrammen vil bedre møte internasjonale studenters forventninger og gi dem mer tid til å lære om Frankrike og franskmenn, og til å jobbe i sammenheng med franske eller Frankrike-baserte selskaper i løpet av de to praksisperiodene som er inkludert i programmet.
Disse heltidsprogrammene undervises 100 % på engelsk i våre lokaler som ligger ved siden av Rennes sentrum.
Fokusert på internasjonale ledelsesspørsmål, vil programmet hjelpe studentene å forstå hovedtrinnene i globaliseringen av selskaper, med spesiell vekt på den gjensidige avhengigheten av strategiske, kulturelle, kommersielle, juridiske, økonomiske og ledelsesmessige spørsmål.
Spesifisiteten til programmet er å kombinere intensive franskspråklige kurs med et omfattende akademisk program i ledelse som utelukkende undervises på engelsk.
Mål
Hovedmålet med kurset er å gi studentene de grunnleggende ferdighetene som er nødvendige for å forfølge en karriere som International Business Executive.
Hvert år inviterer programmet mange profesjonelle og akademiske foredragsholdere fra Frankrike og utlandet. Mer spesifikt deltar studentene på forelesninger holdt av gjesteprofessorer fra IGR-IAE Rennes partneruniversiteter i Tyskland, Spania og Brasil.
Noe påpekt av alle studentene som deltok på denne mastergraden: et unikt flerkulturelt miljø, forsterket av mangfoldet av profesjonelle og akademiske profiler, og mangfoldet av nasjonaliteter som finnes i gruppen. Utover de varige vennskapene som ble opprettet under programmet, er dette mangfoldet en utmerket mulighet til å utvikle et internasjonalt profesjonelt nettverk.
Ivrig etter å skape koblinger til gründer- og ledelsespraksis og for å hjelpe til med å oppdage nettverket av partnerbedrifter til IGR-IAE Rennes , organiserer programdirektøren bedriftsbesøk, møter med MBAIM-kandidater og et forretningsspill på slutten av andre semester, som gjør det mulig å bruke alle faglige ferdigheter utviklet i løpet av året.
Studentene får et intensivt kurs i fransk som fremmedspråk, som lar selv nybegynnere i fransk utvikle seg profesjonelt og lære mer om fransk kultur og ledelse.
Opptak
Læreplan
1. år: Master 1
S1 UE1 Miljø og teamledelse
- Personalledelse
- Interkulturell ledelse og kommunikasjon
- Forretningsstrategi
- Markedsføring
- Prosjektledelse
- Ledelseskontroll
S1 UE2 Ledelse, regnskap og økonomi
- Digital markedsføring
- Finansregnskap
- Finansiell analyse
- Corporate Finance
S1 UE3 Fransk som fremmedspråk
S2 UE1 Management
- Markedsføring
- Forsyningskjede
S2 UE2 Beslutninger
- Data samle analyse
- Samfunnsansvar
- Karriereseminar
- Konferanser
- Seriøst spill
S2 UE 3 Fransk som fremmedspråk
S2 UE4 International Management
- Datavisualisering
- Business Intelligence
- Strategi og innovasjon
- Internasjonal ledelse
S2 UE4 Europeisk lov
2. år: Master 2
S1 UE1 Administrere innovasjon og entreprenørskap
- Entreprenørskap og innovasjon
- Kunnskapsforvaltning
- Konferanser
S1 UE2 - Internasjonal ledelse
- Internasjonal finans
- Internasjonal markedsføring
S1 UE3 – Fransk som fremmedspråk
S2 UE1 Professional Project
- Profesjonelt prosjekt
- Praksisperiode
S2 UE2 Ledelse og teamledelse
- Teamledelse
- Ledelse
Galleri
Program undervisningsavgift
Ideelle studenter
Engelsktalende studenter med bachelorgrad i økonomi eller ledelse, samt nyutdannede med annen bakgrunn enn ledelse (ingeniørfag, kjemi, helse, humaniora og samfunnsvitenskap).
Karrieremuligheter
Master of Business Administration in International Management retter seg mot studenter uten forutgående bakgrunn i ledelse. Derfor er stillingene til våre nyutdannede ekstremt varierte. Her er noen eksempler på jobbene deres:
- Controlling & Performance Manager
- Markedsførings- og kommunikasjonssjef
- Strategisk planleggingsansvarlig
- Internasjonal Business Developer
- Product Development Manager
- Anskaffelses- og forsyningskjedesjef
- Fellesskapssjef
- Regnskapssjef
- Prosjektleder
- Lærings- og utviklingsleder