
MBA i tollforvaltning
VARIGHET
2 Years
SPRÅK
Engelsk
TEMPO
Fulltid
SØKNADSFRIST
31 Oct 2025
TIDLIGSTE STARTDATO
27 Oct 2025
STUDIEAVGIFT
USD 7 000 *
STUDIEFORMAT
På universitetsområdet
* søknadsgebyr for lokale og utenlandske studenter: 30 USD
Introduksjon
Kveldskurset MBA i tollforvaltning er spesielt utviklet for ledere fra offentlig sektor, privat sektor, frivillige organisasjoner og sivilsamfunnet. Slike ledere vil ha heltidsjobber og har ikke råd til å delta på en avansert lederutdanning på heltid.
Programmet er utformet for å gradvis lede studentene gjennom et omfattende studieløp med spesialisering i tollforvaltning. Dette oppnås gjennom en detaljert analyse av de underliggende prinsippene og praksisene for tollforvaltning innenfor den bredere konteksten av offentlig sektorforvaltning.
Programmet er utformet for å utvikle kunnskapen til de som deltar i programmet og for å sikre at det skjer et passende nivå av ferdighetsoverføring. ESAMI erkjenner at uten en kritisk masse av opplært personell innen tollforvaltning, vil Afrikas tollytelse forbli dårlig og sårbar til tross for de omfattende reformprogrammene som har funnet sted. ESAMIs MBA-program i tollforvaltning er sertifisert av Verdens tollorganisasjon (WCO).