Introduksjon
Ønsker du å ta virksomheten din internasjonal? Studer i Tyskland, en nasjon som er rangert som nr. 1 for innovasjon, globalt *.
Dette programmet tilbys i samarbeid med University for the Creative Arts, en Gold Standard-institusjon under Teaching Excellence Framework (TEF) som har blitt rangert 13. av alle britiske universiteter i The Guardian League Tables 2020 og rangert 7. i business, marketing, og ledelse (The Guardian League Tables 2021).
Gjennom hele 18-månedersprogrammet får du muligheten til å lære ferdighetene som trengs for å jobbe i den globale økonomien. Du velger også en Pathway basert på karrieremålene dine: Entreprenørskap, prosjektledelse, HR-ledelse og markedsføringsledelse. Modulene på programmet inkluderer: Markedsføring og forretningsmiljø, strategisk ledelse og ledelse, samt regnskap og ledelsesfinansiering.
I tillegg til å studere, har du mange muligheter til å utvide ditt profesjonelle nettverk gjennom klassebesøk ved å samhandle med andre ambisiøse studenter på programmet ditt. Du kan til og med finne din neste forretningspartner. Du vil være basert i hovedstaden i Europa, Berlin, noe som betyr at du vil være omgitt av en rekke gode arbeidsgivere, hvorav mange er opptatt av å tilby praksisplasser til ambisiøse studenter.
* I henhold til Bloomberg Innovation Index 2020.
InntakskravMinimumsalder: 21
Akademiske kvalifikasjoner: Sterk lavere grad fra et anerkjent universitet. Hvis du ikke oppfyller de faglige kravene, kan du bli vurdert på relevant arbeidserfaring. Du må ha minst 3 års ledererfaring.
Engelskspråklige krav:IELTS - minimum OS 6.0 (med minimum 5,5 i hver komponent) eller tilsvarende test (dvs. passordtest, PTE, TOEFL IBT).
Søkere som oppnådde en bachelorgrad eller høyere * fra et anerkjent universitet (i henhold til NARIC), der undervisningsmetoden var utelukkende på engelsk (undervisning og vurdering), må sende inn et instruksjonsmedium.
Kanadiske statsborgere som har fullført en bachelorgrad ved et engelsktalende universitet, må sende inn et instruksjonsbrev.
Vestafrikanske sertifikater (kun WAEC OG NECO) med minimum C6 på engelsk og utstedt i løpet av de siste 5 årene. Kenya Certificate of Secondary Education (KCSE) aksepteres også med en samlet karakter på C eller høyere. For Tanzania og Kamerun ber vi om et IELTS (eller tilsvarende sertifikat).
Cambridge IGCSE, Cambridge AICE-sertifikater
Internasjonalt Baccalaureate Diploma kan aksepteres hvis: Engelsk pensum A: Standard eller høyere grad 4, eller høyere og engelsk pensum B: Standard klasse 5 eller høyere grad 4, eller høyere.
Statsborgere i et flertall engelsktalende land som har tatt sine akademiske kvalifikasjoner i det landet, trenger ikke å delta på en engelsk prøve (Antigua og Barbuda, Australia, Bahamas, Barbados, Belize, Dominica, Grenada, Guyana, Irland, Jamaica, Malta , New Zealand, St. Kitts og Nevis, St. Lucia, St. Vincent og Grenadinene, Trinidad og Tobago, Storbritannia og USA).* Over bachelorgrad kan være et doktorgradssertifikat, doktorgrad, mastergrad osv.